  • CWR26KC106JCGA
CWR26KC106JCGA
advertisement
Manufacturer No:
CWR26KC106JCGA
HK JDW NO:
874-CWR26KC106JCGA
Package:
2711 (6728 Metric)
Datasheet:
CWR26KC106JCGA
Description:
10μF ±5% 125°C-Max -55°C-Min 350mOhm Bulk 2711 (6728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CWR26KC106JCGA
  • Height Seated (Max)
    0.125 3.17mm
  • Length
    6.731mm
  • Width
    2.794mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2711 (6728 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.265Lx0.110W 6.73mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    350mOhm
  • Failure Rate
    C (0.01%)
  • Manufacturer Size Code
    G
  • Height
    2.79mm