  • CWR26MK106KCHB
CWR26MK106KCHB
advertisement
Manufacturer No:
CWR26MK106KCHB
HK JDW NO:
874-CWR26MK106KCHB
Datasheet:
CWR26MK106KCHB
Description:
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 500mOhm Bulk 2915 (7338 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CWR26MK106KCHB
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±10%
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.81mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Failure Rate
    C (0.01%)
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height
    2.79mm
  • Height Seated (Max)
    0.125 3.17mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    3.81mm