  • CWR29FC106JBDA
CWR29FC106JBDA
advertisement
Manufacturer No:
CWR29FC106JBDA
HK JDW NO:
66-CWR29FC106JBDA
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29FC106JBDA
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    1300 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm