  • CWR29FC157KBXB\TR
CWR29FC157KBXB\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR29FC157KBXB\TR
HK JDW NO:
66-CWR29FC157KBXB\TR
Description:
150μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.015mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR29FC157KBXB\TR
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2721
  • Leakage Current
    0.015mA
  • Ripple Current
    700mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    65 mΩ
  • Height
    2.74mm
  • Length
    6.93mm
  • Width
    5.41mm