  • CWR29FC476KDHC
CWR29FC476KDHC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29FC476KDHC
HK JDW NO:
66-CWR29FC476KDHC
Package:
H
Datasheet:
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
CWR29FC476KDHC
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Package / Case
    H
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    3.81mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm