  • CWR29HB475KBCZ
CWR29HB475KBCZ
advertisement
Manufacturer No:
CWR29HB475KBCZ
HK JDW NO:
66-CWR29HB475KBCZ
Package:
C
Datasheet:
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk C
Step5Bar-code shipping tag
CWR29HB475KBCZ
    8 Weeks
  • Package / Case
    C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2005
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    70mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm