  • CWR29JB474JCAC
CWR29JB474JCAC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29JB474JCAC
HK JDW NO:
66-CWR29JB474JCAC
Description:
0.47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29JB474JCAC
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1005
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    7500 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm
  • Width
    1.27mm