  • CWR29JC106KCEC\TR
CWR29JC106KCEC\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR29JC106KCEC\TR
HK JDW NO:
66-CWR29JC106KCEC\TR
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR29JC106KCEC\TR
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2010
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1500 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm