  • CWR29KC226JCHC
CWR29KC226JCHC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29KC226JCHC
HK JDW NO:
66-CWR29KC226JCHC
Package:
H
Datasheet:
Description:
22μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
CWR29KC226JCHC
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm