  • CY2XF33LXC533T
CY2XF33LXC533T
advertisement
Manufacturer No:
CY2XF33LXC533T
HK JDW NO:
217-CY2XF33LXC533T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
CY2XF33LXC533T
Description:
Standard Clock Oscillators XO 690MHz 35PPM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CY2XF33LXC533T
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CY2XF33
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY
  • HTS Code
  • Subcategory
    Clock Generators
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    690MHz
  • Frequency Stability
    ±35ppm
  • Output
    LVDS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    120mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency - Output 1
    200MHz 350MHz 400MHz 533MHz
  • Height
    0.051 1.30mm
  • Length
    5mm