  • CY39200V484-83BBXC
CY39200V484-83BBXC
advertisement
Manufacturer No:
CY39200V484-83BBXC
HK JDW NO:
217-CY39200V484-83BBXC
Package:
FBGA
Description:
1mm PMIC 484 Pin 2.5V FBGA
Purchasing and Inquiry
CY39200V484-83BBXC Overview
In the mobile phone network, there are 3072macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.In the FBGApackage, you will find it.It is programmed with 368 I/Os.It is programmed to terminate devices at [0].This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.It is powered by a voltage of 2.5V volts.A chip with 484pins is programmed.This device also displays [0].Optimal efficiency requires a supply voltage of [0].It is recommended that data be stored in [0].It is designed with 484 pins.With a maximum supply voltage of [0], it operates.Initially, it requires a voltage of 2.3Vas the minimum supply voltage.A total of 368programmable I/Os are available.It is recommended that the operating temperature exceeds 0°C.There should be a temperature below 70°Cat the time of operation.It is recommended that the maximum frequency be less than 83MHz.Types of programmable logic are divided into LOADABLE PLD.
CY39200V484-83BBXC Features
FBGA package
368 I/Os
484 pin count
484 pins
CY39200V484-83BBXC Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor CY39200V484-83BBXC CPLDs applications.
  • Programmable polarity
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • POWER-SAVING MODES
  • USB Bus
  • Bootloaders for FPGAs
  • Code converters
  • Discrete logic functions
  • Custom state machines
  • Address decoders
Step5Bar-code shipping tag
CY39200V484-83BBXC
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    FBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    484
  • Number of Terminations
    484
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGE
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Number of I/O
    368
  • RAM Size
    60kB
  • Memory Type
    SRAM
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Frequency (Max)
    83MHz
  • Programmable Logic Type
    LOADABLE PLD
  • Number of Programmable I/O
    368
  • Speed Grade
    83
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    3072
  • Height Seated (Max)
    1.9mm
  • Length
    23mm
  • Width
    23mm