  • CY62146EV30LL-45BVXIT
CY62146EV30LL-45BVXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY62146EV30LL-45BVXIT
HK JDW NO:
217-CY62146EV30LL-45BVXIT
Description:
Surface Mount MoBL® Memory IC MoBL® Series CY62146 4 Mb kb 8mm mm 20mA mA 16b b
Step5Bar-code shipping tag
CY62146EV30LL-45BVXIT
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    48-VFBGA
  • Number of Pins
    48
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1996
  • Series
    MoBL®
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
    48
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Supply
    2.2V~3.6V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.75mm
  • Frequency
    45GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CY62146
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.2V
  • Memory Size
    4Mb 256K x 16
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    20mA
    Parallel
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    45ns
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    4 Mb
  • Standby Current-Max
    0.000007A
  • Access Time (Max)
    45 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    16b
  • Length
    8mm