  • CY62147EV18LL-55BVXI
CY62147EV18LL-55BVXI
advertisement
Manufacturer No:
CY62147EV18LL-55BVXI
HK JDW NO:
217-CY62147EV18LL-55BVXI
Description:
Surface Mount MoBL® 48 Pin Memory IC MoBL® Series CY62147 4 Mb kb 8mm mm 20mA mA 16b b
Quantity:
In Stock : 1
Step5Bar-code shipping tag
CY62147EV18LL-55BVXI
    Select All
  • JESD-609 Code
    e1
    48
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Supply
    1.65V~2.25V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.75mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CY62147
  • Pin Count
    48
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.25V
  • Memory Size
    4Mb 256K x 16
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    20mA
    Parallel
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    55ns
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    4 Mb
  • Standby Current-Max
    0.000005A
  • Access Time (Max)
    55 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    16b
  • Standby Voltage-Min
    1V
  • Length
    8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    48-VFBGA
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA