  • CY62147GE18-55BVXI
CY62147GE18-55BVXI
advertisement
Manufacturer No:
CY62147GE18-55BVXI
HK JDW NO:
217-CY62147GE18-55BVXI
Package:
48-VFBGA
Description:
MoBL® Memory IC MoBL® Series 8mm mm
Quantity:
In Stock : 25
Step5Bar-code shipping tag
CY62147GE18-55BVXI
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    48-VFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MoBL®
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    48
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    1.65V~2.2V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.75mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B48
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.2V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.65V
  • Memory Size
    4Mb 256K x 16
  • Organization
    256KX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    55ns
  • Memory Density
    4194304 bit
  • Access Time (Max)
    55 ns
  • Length
    8mm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Width
    6mm