  • CY62167GN18-55BVXI
CY62167GN18-55BVXI
advertisement
Manufacturer No:
CY62167GN18-55BVXI
HK JDW NO:
217-CY62167GN18-55BVXI
Description:
MoBL® Memory IC MoBL® Series 8mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY62167GN18-55BVXI
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Voltage - Supply
    1.65V~2.2V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.75mm
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B48
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.2V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.65V
  • Memory Size
    16Mb 2M x 8 1M x 16
    Parallel
  • Organization
    1MX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    55ns
  • Memory Density
    16777216 bit
  • Access Time (Max)
    55 ns
  • Length
    8mm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Width
    6mm