  • CY62256EV18LL-70SNXIT
CY62256EV18LL-70SNXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY62256EV18LL-70SNXIT
HK JDW NO:
217-CY62256EV18LL-70SNXIT
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description:
MoBL® Memory IC MoBL® Series 256 kb kb
Step5Bar-code shipping tag
CY62256EV18LL-70SNXIT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    MoBL®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    SRAM - Asynchronous
  • Voltage - Supply
    1.65V~2.25V
  • Operating Supply Voltage
    1.8V