  • CY7C025-25JXC
CY7C025-25JXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C025-25JXC
HK JDW NO:
217-CY7C025-25JXC
Package:
84-LCC (J-Lead)
Datasheet:
CY7C025-25JXC
Description:
5V V Surface Mount 84 Pin Memory IC CY7C025 128 kb kb 250mA mA 16b b
Step5Bar-code shipping tag
CY7C025-25JXC
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    84-LCC (J-Lead)
  • Number of Pins
    84
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    84
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    25GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Base Part Number
    CY7C025
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    128Kb 8K x 16
  • Number of Ports
    2
  • Nominal Supply Current
    250mA
  • Organization
    8KX16
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    25ns
  • Address Bus Width
    26b
  • Density
    128 kb
  • Standby Current-Max
    0.015A
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    16b
  • Height Seated (Max)
    5.08mm