  • CY7C128A-35VXC
CY7C128A-35VXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C128A-35VXC
HK JDW NO:
217-CY7C128A-35VXC
Package:
24-BSOJ (0.300, 7.62mm Width)
Datasheet:
Description:
24 Pin Memory IC CY7C128A 16 kb kb
Step5Bar-code shipping tag
CY7C128A-35VXC
  • Package / Case
    24-BSOJ (0.300, 7.62mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    24
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2006
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    24
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    AUTOMATIC POWER-DOWN
  • Technology
    SRAM - Asynchronous
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    35GHz
  • Base Part Number
    CY7C128A
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Memory Size
    16Kb 2K x 8
  • Number of Ports
    Parallel
  • Organization
    2KX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    35ns
  • Address Bus Width
    11b
  • Density
    16 kb
  • Access Time (Max)
    35 ns
  • Height Seated (Max)
    3.55mm