  • CY7C1380S-167BZC
CY7C1380S-167BZC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1380S-167BZC
HK JDW NO:
699-CY7C1380S-167BZC
Package:
165-LBGA
Datasheet:
CY7C1380S-167BZC
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1380S-167BZC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.6V
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    167MHz