  • CY7C1399B-15ZXC
CY7C1399B-15ZXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1399B-15ZXC
HK JDW NO:
217-CY7C1399B-15ZXC
Package:
28-TSSOP (0.465, 11.80mm Width)
Datasheet:
CY7C1399B-15ZXC
Description:
3.3V V 28 Pin Memory IC CY7C1399 11.8mm mm
Quantity:
In Stock : 72
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1399B-15ZXC
    Select All
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Memory Type
    Volatile
  • Supply Current-Max
    0.05mA
  • Organization
    32KX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Standby Current-Max
    0.00002A
  • Memory Density
    262144 bit
  • Access Time (Max)
    15 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Standby Voltage-Min
    2V
  • Length
    11.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    28
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • HTS Code
  • Technology
    SRAM - Asynchronous
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.55mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    15GHz