  • CY7C1470V25-200BZIT
CY7C1470V25-200BZIT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1470V25-200BZIT
HK JDW NO:
217-CY7C1470V25-200BZIT
Package:
165-LBGA
Description:
NoBL™ Memory IC NoBL™ Series CY7C1470 72 Mb kb 17mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1470V25-200BZIT
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    165
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    NoBL™
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    165
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    CY7C1470
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Number of Ports
    4
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3ns
  • Organization
    2MX36
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    36
  • Address Bus Width
    21b
  • Density
    72 Mb
  • I/O Type
    COMMON
  • Standby Voltage-Min
    2.38V
  • Length
    17mm