  • CY7C1472BV25-200BZIT
CY7C1472BV25-200BZIT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1472BV25-200BZIT
HK JDW NO:
217-CY7C1472BV25-200BZIT
Package:
165-LBGA
Description:
NoBL™ Memory IC NoBL™ Series CY7C1472
Quantity:
In Stock : 10786
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1472BV25-200BZIT
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Number of Pins
    165
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (15x17)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    NoBL™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Frequency
    200MHz
  • Base Part Number
    CY7C1472
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    2.625V
  • Min Supply Voltage
    2.375V
  • Memory Size
    72Mb 4M x 18
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3ns
    Parallel
  • Max Frequency
    200MHz