  • CZB1JGTTE182P
CZB1JGTTE182P
advertisement
Manufacturer No:
CZB1JGTTE182P
HK JDW NO:
430-CZB1JGTTE182P
Package:
Datasheet:
CZB1JGTTE182P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZB1JGTTE182P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Material
    Ferrite
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Multilayer
  • Current Rating
    50mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.8XH0.8 (mm)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1.8kOhm
  • Max DC Current
    50mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    950mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.95Ohm
  • Insulation Resistance-Min
    1000MOhm
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm