  • CZB2AGTTE152P
CZB2AGTTE152P
advertisement
Manufacturer No:
CZB2AGTTE152P
HK JDW NO:
430-CZB2AGTTE152P
Package:
0805
Datasheet:
CZB2AGTTE152P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZB2AGTTE152P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Package / Case
    0805
  • Material
    Ferrite
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    NICKEL BARRIER TERMINATION
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Multilayer
  • Current Rating
    200mA
  • Physical Dimension
    L2XB1.25XH0.9 (mm)/L0.079XB0.049XL0.035 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1.5kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    550mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.55Ohm
  • Insulation Resistance-Min
    1000MOhm
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2mm