  • CZRF4V3B-HF
CZRF4V3B-HF
advertisement
Manufacturer No:
CZRF4V3B-HF
HK JDW NO:
186-CZRF4V3B-HF
Package:
1005 (2512 Metric)
Datasheet:
CZRF4V3B-HF
Description:
ZENER DIODE 88Ohm ±3% 4.3V 5μA @ 1V -55°C~125°C 200mW 1005 (2512 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CZRF4V3B-HF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1005 (2512 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    88Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Impedance-Max
    88Ohm
  • Reference Voltage
    4.3V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.3V
  • Zener Voltage
    4.3V
  • Voltage Tol-Max
    2.6%
  • Working Test Current
    5mA