  • D101K20Y5PH63J5R
D101K20Y5PH63J5R
advertisement
Manufacturer No:
D101K20Y5PH63J5R
HK JDW NO:
886-D101K20Y5PH63J5R
Datasheet:
D101K20Y5PH63J5R
Description:
D 100pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D101K20Y5PH63J5R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm