  • D103K69X7RL63J0R
D103K69X7RL63J0R
advertisement
Manufacturer No:
D103K69X7RL63J0R
HK JDW NO:
886-D103K69X7RL63J0R
Datasheet:
D103K69X7RL63J0R
Description:
D 10000pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.689Dia 17.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D103K69X7RL63J0R
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.689Dia 17.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm