  • D12320VF25V
D12320VF25V
advertisement
Manufacturer No:
D12320VF25V
HK JDW NO:
668-D12320VF25V
Package:
128-BFQFP
Datasheet:
D12320VF25V
Description:
ROMless H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series D12320 128 Pin 25MHz 128-BFQFP
Quantity:
In Stock : 17108
Step5Bar-code shipping tag
D12320VF25V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    128-BFQFP
  • Number of Pins
    128
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8S/2300
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    128
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    D12320
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    SCI
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    86
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER
  • Core Processor
    H8S/2000
  • Peripherals
    DMA, POR, PWM, WDT
  • Program Memory Type
    ROMless
  • Core Size
    16-Bit
  • Connectivity
    SCI, SmartCard
  • Bit Size
    16
  • Data Converter
    A/D 8x10b; D/A 2x8b
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Access Time
    25 μs
  • Has ADC
  • DMA Channels
  • Data Bus Width
    16b
  • Address Bus Width
    24b
  • Number of A/D Converters
    1
  • Number of ADC Channels
    8
  • Height
    3.15mm
  • Length
    20mm