  • D13007FI20V
D13007FI20V
advertisement
Manufacturer No:
D13007FI20V
HK JDW NO:
668-D13007FI20V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
D13007FI20V
Description:
ROMless H8/300H 16-Bit Microcontroller H8® H8/300H Series D13007 100 Pin 20MHz 100-BFQFP
Quantity:
In Stock : 2903
Step5Bar-code shipping tag
D13007FI20V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-BFQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8/300H
  • Published
    2007
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    D13007
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    SCI
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    35
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~5.5V