  • D152K29Y5PL65J5R
D152K29Y5PL65J5R
advertisement
Manufacturer No:
D152K29Y5PL65J5R
HK JDW NO:
886-D152K29Y5PL65J5R
Datasheet:
D152K29Y5PL65J5R
Description:
D 1500pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.295Dia 7.50mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D152K29Y5PL65J5R
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1500pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm