  • D152Z20Z5UH6UL2R
D152Z20Z5UH6UL2R
advertisement
Manufacturer No:
D152Z20Z5UH6UL2R
HK JDW NO:
886-D152Z20Z5UH6UL2R
Datasheet:
D152Z20Z5UH6UL2R
Description:
D 1500pF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D152Z20Z5UH6UL2R
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1500pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm