  • D332K39Y5PL6UJ5R
D332K39Y5PL6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D332K39Y5PL6UJ5R
HK JDW NO:
886-D332K39Y5PL6UJ5R
Datasheet:
D332K39Y5PL6UJ5R
Description:
D 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.394Dia 10.00mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D332K39Y5PL6UJ5R
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    3916
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    10mm
  • Length
    10mm
  • Width
    4mm