  • D38999/24MF32SB
D38999/24MF32SB
advertisement
Manufacturer No:
D38999/24MF32SB
HK JDW NO:
795-D38999/24MF32SB
Description:
Receptacle, Socket 32 Positions Crimp Straight
Step5Bar-code shipping tag
D38999/24MF32SB
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Jam Nut
  • Insulation Material
    Silicone
  • Weight
    31.660747g
  • Body Material
    Composite
  • JESD-609 Code
    e4
  • Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle, Socket
  • Number of Positions
    32
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Gender
    Receptacle
  • HTS Code
  • Total Number of Contacts
    32
  • Orientation
    Straight
  • Shell Size
    F
  • Plating
    Nickel
  • Insulation Diameter
    2.11 mm
  • Assembly Length
    33.02mm
  • Durability Rating
    500 cycles
  • Feedthrough Type
  • Panel Thickness
    3.2mm