  • D392K29Y5PH6TL2R
D392K29Y5PH6TL2R
advertisement
Manufacturer No:
D392K29Y5PH6TL2R
HK JDW NO:
886-D392K29Y5PH6TL2R
Datasheet:
D392K29Y5PH6TL2R
Description:
D 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.295Dia 7.50mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D392K29Y5PH6TL2R
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3900pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm