  • D472K53X7RL63J5R
D472K53X7RL63J5R
advertisement
Manufacturer No:
D472K53X7RL63J5R
HK JDW NO:
886-D472K53X7RL63J5R
Datasheet:
D472K53X7RL63J5R
Description:
D 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.531Dia 13.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D472K53X7RL63J5R
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.531Dia 13.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm