  • D55342E07B200AR
D55342E07B200AR
advertisement
Manufacturer No:
D55342E07B200AR
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-D55342E07B200AR
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
D55342E07B200AR
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 200Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
D55342E07B200AR
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM1206
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.71mm