  • D682Z25Z5UH63L2R
D682Z25Z5UH63L2R
advertisement
Manufacturer No:
D682Z25Z5UH63L2R
HK JDW NO:
886-D682Z25Z5UH63L2R
Datasheet:
D682Z25Z5UH63L2R
Description:
D 6800pF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.256Dia 6.50mm -30°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D682Z25Z5UH63L2R
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    6800pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm