  • D821K20Y5PH6UL2R
D821K20Y5PH6UL2R
advertisement
Manufacturer No:
D821K20Y5PH6UL2R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D821K20Y5PH6UL2R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D821K20Y5PH6UL2R
Description:
D 820pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D821K20Y5PH6UL2R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    D
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    820pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm