  • DA-044-24-02-00-00
DA-044-24-02-00-00
advertisement
Manufacturer No:
DA-044-24-02-00-00
HK JDW NO:
478-DA-044-24-02-00-00
Package:
Description:
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 2.2A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DA-044-24-02-00-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Weight
    1.3lbs 589.7g
  • Operating Temperature
    -10°C~44°C
  • Published
    2010
  • Series
    PowerCool
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    44°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage
    24V
  • Current
    2.2A
  • Dimensions - Overall
    120mm L x 100mm W x 73.8mm H
  • Power - Cooling
    44W
  • Heat Transfer Type
    Direct to Air
  • Fan Location
    Warm Side
  • Power Input
    53W
  • Height
    73mm
  • Length
    120mm
  • Width
    102mm