  • DC1202512J2B-3T0
DC1202512J2B-3T0
advertisement
Manufacturer No:
DC1202512J2B-3T0
HK JDW NO:
869-DC1202512J2B-3T0
Step5Bar-code shipping tag
DC1202512J2B-3T0
    12 Weeks
  • Weight
    0.508lb 230.42g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.4W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.200A
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2100 RPM
  • Air Flow
    67.8 CFM (1.90m3/min)
  • Noise
    35.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.170 in H2O (42.3 Pa)