  • DCM2322E72S31A0T60
DCM2322E72S31A0T60
advertisement
Manufacturer No:
DCM2322E72S31A0T60
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-DCM2322E72S31A0T60
Package:
Datasheet:
Description:
DCM2322X72S31A0Y6Z EVAL BOARD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DCM2322E72S31A0T60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Series
    VI Chip® DCM®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Input
    14V~72V
  • Current - Output
    3.6A
  • Voltage - Output
    28V
  • Utilized IC / Part
    DCM2322x72S31A0y6z
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    100W