  • DCM3623E36G26C2T00
DCM3623E36G26C2T00
advertisement
Manufacturer No:
DCM3623E36G26C2T00
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-DCM3623E36G26C2T00
Package:
Datasheet:
Description:
DCM3623T36G26C2T00 - EVALUATION
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DCM3623E36G26C2T00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Series
    VI Chip® DCM®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Input
    18V~36V
  • Current - Output
    13.4A
  • Voltage - Output
    24V
  • Utilized IC / Part
    DCM3623x36G26C2yzz
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    320W