  • DE11XRB680KJ4BR01F
DE11XRB680KJ4BR01F
advertisement
Manufacturer No:
DE11XRB680KJ4BR01F
HK JDW NO:
535-DE11XRB680KJ4BR01F
Package:
Radial, Disc
Description:
DE1 68pF 500V Ceramic Capacitor ±10% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 12639
Step5Bar-code shipping tag
DE11XRB680KJ4BR01F
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    DE1
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    68pF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm