  • DEA453960BT-3007B1
DEA453960BT-3007B1
advertisement
Manufacturer No:
DEA453960BT-3007B1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-DEA453960BT-3007B1
Package:
1812 (4532 Metric), 8 PC Pad
Description:
Signal Conditioning 1812 3.1-4.9GHz Ultrawideband BPF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DEA453960BT-3007B1
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric), 8 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    3.96GHz Center
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L4.5XB3.2XH0.9 (mm)/L0.177XB0.126XH0.035 (inch)
  • Bandwidth
    1.584GHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss (dB)
    1.7 dB
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Input Impedance
    50Ohm
  • Attenuation@Freq-Max
    10 dB
  • Height
    990.6μm
  • Length
    4.5mm