  • DF2117RVPLP20HV
DF2117RVPLP20HV
advertisement
Manufacturer No:
DF2117RVPLP20HV
HK JDW NO:
668-DF2117RVPLP20HV
Package:
145-TFLGA
Datasheet:
Description:
160KB 160K x 8 FLASH H8S/2600 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2100 Series 20MHz 145-TFLGA
Quantity:
In Stock : 2374
Step5Bar-code shipping tag
DF2117RVPLP20HV
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    145-TFLGA
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8S/2100
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    20MHz
  • Interface
    I2C, SCI
  • Memory Size
    160kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    112
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V