  • DF2633TE25V
DF2633TE25V
advertisement
Manufacturer No:
DF2633TE25V
HK JDW NO:
668-DF2633TE25V
Package:
120-TQFP
Datasheet:
Description:
256KB 256K x 8 FLASH H8S/2600 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2600 Series DF2633 120 Pin 25MHz 120-TQFP
Quantity:
In Stock : 7280
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DF2633TE25V
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    120-TQFP
  • Number of Pins
    120
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Series
    H8® H8S/2600
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    25MHz
  • Base Part Number
    DF2633
  • Pin Count
    120
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI
  • Memory Size
    256kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    73
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V