  • DF5A6.2FU(TE85L,F)
DF5A6.2FU(TE85L,F)
advertisement
Manufacturer No:
DF5A6.2FU(TE85L,F)
HK JDW NO:
4669-DF5A6.2FU(TE85L,F)
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Description:
Quantity:
In Stock : 15673
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DF5A6.2FU(TE85L,F)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Number of Elements
    4
  • Power Dissipation-Max
    0.2W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    5.8V
  • Reverse Standoff Voltage
    3V
  • Reference Voltage
    6.2V
  • Unidirectional Channels
    4
  • Working Test Current
    5mA
  • Capacitance @ Frequency
    55pF @ 1MHz
  • Dynamic Impedance-Max
    30Ohm