  • DFSG-30-0002
DFSG-30-0002
advertisement
Manufacturer No:
DFSG-30-0002
Manufacturer:
Schurter Inc.
HK JDW NO:
685-DFSG-30-0002
Package:
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Datasheet:
DFSG-30-0002
Description:
Quantity:
In Stock : 28
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DFSG-30-0002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    56.699046g
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    DFSG
  • Size / Dimension
    1.181Lx1.181W 30.00mmx30.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    30mm
  • Current Rating
    6A
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    20mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Max Current Rating
    6A
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm
  • Max DC Current
    6A
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Current
    6A
  • Number of Lines
    1
  • Self Resonant Frequency
    30MHz
  • Height
    22mm