  • DG200-8EU
DG200-8EU
advertisement
Manufacturer No:
DG200-8EU
Manufacturer:
Curtis Industries
HK JDW NO:
213-DG200-8EU
Package:
Datasheet:
DG200-8EU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DG200-8EU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Published
    2014
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE
  • Efficiency
    90 %
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Max Output Current
    12A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Power Dissipation-Max
    200W
  • Height
    36.068mm
  • Length
    127mm
  • Width
    76.2mm