  • DHS50B03-T
DHS50B03-T
advertisement
Manufacturer No:
DHS50B03-T
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-DHS50B03-T
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
DHS50B03-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DHS50B03-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Weight
    60.000008g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    DHS (50W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.30Lx1.47W x 0.50 H 58.4mmx37.3mmx12.7mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    33W
  • Additional Feature
    LG-MAX; WD-MAX
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P6
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Input (Max)
    400V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    200V
  • Input Voltage-Nom
    280V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    50W
  • Current - Output 1
    10A
  • Total Power Output-Max
    33W
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Height
    12.7mm
  • Length
    58.4mm
  • Width
    37.3mm